Ugrás ide: Szállások | Menetrendek | Tudnivalók | Fakultatív programok | GY.I.K
Egzotikus kalandok a tömjén földjén: irány Omán! Mesebeli sivatagok, egyedi szépségű természeti kincsek, mágikus helyszínek, élő tradíciók és 7000 év történelem – ma már kevés olyan pontja van a nagyvilágnak, amely még igazán felfedezésre vár, de a vendégszerető Ománi Szultánság épp ilyen.
Omán területének 80%-át homok borítja, a maradék egyötöde azonban lenyűgöző változatosságú képet mutat. A romantikus sivatagi dűnék mellett a több ezer méter magasba nyúló hegyvonulatok, a hűsítő vizű medencékkel teli völgyjáratok, a zöld oázisok és a csodálatos tengerparti fövenyek számtalan helyszínt kínálnak túrázáshoz és pihenéshez egyaránt, miközben lépten-nyomon élő hagyományokkal és kulturális kincsekkel is találkozhatunk.
Mivel az omániak nagy hangsúlyt fektetnek a környezetvédelemre, illetve a tömegturizmus káros hatásainak kivédésére, leghamarabb az ökoturisták és kalandturisták számára kezdett vonzó célponttá válni a többségében ibádi muszlim vallású ország, ahol a hetvenes években szinte még kövezett út sem volt, ma pedig a népviselet és a hagyományos kecskevásárok remekül megférnek egymás mellett a kényelemmel és luxussal.
A szultánság jelenleg a Perzsa-öböl legszínesebb turisztikai kínálatát nyújtja, az ország egyik legizgalmasabb része pedig kétségtelenül a délnyugati Dhofar régió. Részben az ezer éve működő világörökségi csodának, a Falaj öntözőrendszernek köszönhető, hogy sivatagi országhoz képest ez a rész rendkívül zöld, ám a térség mikroklímája még inkább meghatározó: a nyári hónapokban érkező monszun, a Khareef varázsolja buja zölddé a Dhofar-hegységet, a banán- és papaya-ültetvényeket, és ez teszi csodálatosan kellemessé a hőmérsékletet a tengernél a téli-nyári nyaraláshoz egyaránt.
A régió kulturális és gazdasági központja az ország második legnagyobb városa, Szalála (Salalah), az Arab-tenger egyik ékköve, melynek óvárosa és bazárja megőrizte középkori állapotát. Salalah területe már az ókorban a tömjénkereskedelem egyik központja volt, és ma is a királyok illata lengi be az egész várost – a szakértők egyöntetűen állítják, hogy a Dhofar régió déli részén növő tömjénfák adják a világ legjobb tömjéngyantáját. Ha nem érünk oda szüretre, a védett tömjénfaligetet akkor is érdemes megnézni a Wadi Dawkah nemzeti parkban, és megkóstolni a tömjénmézet. A városhoz közeli Al Baleed régészeti parkban még tömjénmúzeumot is találunk a régmúlt romjai és a tengerészeti történelmet bemutató kiállítás mellett.
Omán múltjához sokféle módon közel kerülhetünk: vethetünk egy pillantást Imran és Jób próféták sírjára, vagy Szálih próféta tevéjének lábnyomára, de ellátogathatunk olyan közeli helyekre is, mint a masszív erődjéről és romos házairól ismert tengerparti Mirbat, vagy az igen szép mecsettel büszkélkedő bájos halászfalu, Taqah. Ez utóbbi település közelében a csodálatos lagúnát sem szabad kihagyni, legalább annyira különleges természeti kincs, mint az Al Mughsayl strandnál lévő Marnif sziklaképződmény, ahol a lukakon át szökőkútként tör fel a hullámzó tengervíz, teljesen egyedi hanghatás kíséretében.
Strandok szempontjából Salalah és környéke tagadhatatlanul különleges, nem véletlenül nevezik a Kelet Karibjának is – aminek persze része az is, hogy a lenyűgözően természetes, puha fehér homokos strandokon tevék felbukkanása sem kizárt. Bár a strandokkal itt nem könnyű betelni, frissítő élményekért a hegyvidék felé is elindulhatunk; a Wadi Darbat és a Sahalnoot-völgy tájai piknikezőknek, kirándulóknak és evezősöknek egyaránt rendkívüli élményt nyújtanak. Ha még többre vágyunk, búvárkodást, bálna- és delfinlest, off-road kalandokat is beiktathatunk a programba, ráadásul itt megvalósulhat mindenki legromantikusabb álma, a tengerparton lóháton vágtázás is – persze tevét is lehet bérelni. Aki pedig igazán bátor és kíváncsi, még azt is kipróbálhatja, hogy mennyire kapcsol ki a gravitáció Tawi Atair közelében a varázshegyen…
Ahogyan más keleti országokból, így Ománból sem lehet szuvenírek nélkül hazatérni: igazi keleti hangulatért, tömjénért és hagyományos kézműves portékákért az Al Husn piacra (szuk) kell ellátogatni, a hatalmas Salalah Mall bevásárlóközpontot már csak tradicionális építészeti kialakítása miatt is érdemes megnézni, a hölgyek pedig a Ladies Mallban kipróbálhatják, milyen egy kizárólag nők számára fenntartott plázában vásárolni.
Nagy örömünkre szolgál, hogy igen nagy az érdeklődés az ománi fakultatív programjaink iránt, sőt sokan már az utazásuk itthoni lefoglalásakor eldöntik, hogy részt vesznek felejthetetlen élményeket nyújtó, szabadon választható kirándulásainkon.
Magyarországon az IBUSZ elsőként vezetett be egy új téli charter desztinációt a mesés Omán fehérhomokos tengerpartjára, Salalah-ba tavaly télen. Az iroda az utasigényekben is mérhető, nagy sikeren felbuzdulva idén már hosszabb téli üzemeltetésre szerződött a Smartwings légitársasággal és a régió szállodáival.
Az országban kevés olyan márkanév van, amely több mint 120 éves, de az olyan munkavállaló még ritkább, aki éppen egy ilyen patinás nevet viselő vállalkozásnál tölt el 50 évet. Ilyen rendkívüli kivétel Zimmermann Erzsébet, az IBUSZ székesfehérvári irodavezetője, aki fél évszázaddal ezelőtt, 1974-ben szerződött az utazási irodához és 2024. július 31-én köszönt el az IBUSZ-tól véglegesen. De nem az utazástól…
Tisztelt Utasaink! Tájékoztatjuk Önöket, hogy a debreceni repülőtér technikai okok miatt előreláthatólag július 16-ig zárva tart.
Programunkat a csodálatos Szultáni Nagymecset meglátogatásával kezdjük, mely péntek kivételével minden nap látogatható reggel 8.30 és 11.00 között. Hölgyeknek kötelező a fejkendő, vagy a hidzsáb megfelelő változata, valamint hosszú ujjú ruhát, hosszú szoknyát, vagy nadrágot illik viselni. A rövidnadrág nem megengedett. Utunkat folytatva ültetvényes között fogunk elmenni az autóbusszal, majd megállunk kókuszt, papayát vagy más helyi gyümölcsöket vásároljunk. Ezt követően elmegyünk a Al Baleed Régészeti Park Tömjénföld Múzeumba. A történelmi helyszín meglátogatása után, továbbmegyünk az Al Haffa Souq-ba (az üzletek is 13.00 és 16.30 között zárva tartanak) amely egy hagyományos keleti piac, amely a legmegfelelőbb hely különböző tömjénfajták vásárlására.
Kirándulásunk első megállója Taqah, Dhofar kormányzóság tengerparti városa. Ez egy ősi halászfalu volt, mely ma egy csodás várkastéllyal büszkélkedhet, őrházak és kőtornyok biztosítják a védelmét. A váron belüli helyiségek tele vannak antik ékszerekkel, fegyverekkel, bútorokkal, festményekkel és mindennapi tárgyakkal is, hiszen ma is lakható az épület. Következő állomásunk Wadi Darbat oázisa, ami a hegyekben van elrejtve, gyönyörű kilátással Khor Rori türkiz lagúnáira. Az oázis egy természeti csoda, lélegzetelállító vízeséssel, vad növényzettel, barlangokkal, hegyekkel és tavakkal. A következő program a „madarak kútja”-ként is ismert Tawi Ateer felfedezése, ami a Salalah-hegység mészkő borította, leglátványosabb vízlelőhelye. Utunkat tovább folytatjuk a Jebel Samhan- hegyvonulataihoz, egy lélegzetelállító fennsíkot elérve, melynek legmagasabb pontja 2100 méter és területe kb. 4500 négyzetkilométer. Útközben megállunk egy Baobab fánál, majd haladunk tovább a Salalah Anti Gravitációs pontra, ahol megnézhetjük, hogy mássza meg autónk a hegyet „üres” fokozatban. Útközben Khor Rori patak felé haladunk a lerombolt Samhuram város felé, ahol egykoron, az ókori Arábia tömjén kereskedelmének fővárosa virágzott.
Délelőtt 10-12:00 között, délután 15-18:00 között. Délutáni program tartalmaz fürdőzést is, illetve visszafelé a Naplementét tekinthetjük meg a hajónkról. Délután kapunk vizet, teát, kávét, gyümölcsöt, a délelőtti 2 órás programban ezek nem elérhetőek.
A szálloda elől 12.30-kor indulunk a Wadi Dawka oázisba, mely az UNESCO Világörökség része. A Dawka Oázisban található a legtöbb természetben termesztett tömjénfa a régióban. Utunkat az "Ubar elveszett városával" (UNESCO Világörökség) folytatjuk, Dhofar régió egyik ősi lelőhelyére érkezünk, ahol a régészek távérzékelő berendezéssel felfedezték a város maradványait 1992-ben. Ubart körülbelül i.e. 2800 óta lakták emberek. I.sz. 300 körül, a tömjén fontos kereskedelmi központja volt, mielőtt a várost eltemették a dűnék. A helyszínen található kis múzeumban megtekinthetik a régészeti felfedezéseket. Különleges látnivaló a hegy lábánál elterülő hatalmas homokos síkság, a Rub al Khali, egy sivár, száraz sivatag, más néven az üres negyed, mely régészeti lelőhelyeiről ismert. Esti órákban egy lélegzetelállító naplementét láthatunk a dűnék felett. (vacsora lehetőség felár ellenében)
3 órás vásárlási lehetőség Salalah legnagyobb plázájában (datolya, tömjén, parfüm, csokoládé, férfi papucs, gyermekeknek ruha), 45 perc aranybazár és egy helyi ománi halwa + édesség kereskedelem látogatása. ahol a legkedvezőbb árakon lehet ománi édességet venni.
A program kezdetén elhaladunk Ain Razat természeti kincsei mellett, majd kirándulásunk elvezet Taqah-ba, Dhofar kormányzóság tengerparti városába. Ez egy ősi halászfalu volt, mely ma egy csodás várkastéllyal büszkélkedhet, őrházak és kőtornyok biztosítják a védelmét. A váron belüli helyiségek tele vannak antik ékszerekkel, fegyverekkel, bútorokkal, festményekkel és mindennapi tárgyakkal is, hiszen ma is lakható az épület. Utunkat tovább folytatjuk a lerombolt Sumhuramváros történelmi helyszínére, ami egykor a tömjénkereskedelem ősi központja volt. Anno itt virágzott a tömjén- és rézkereskedelem.
A kirándulások árai tartalmazzák:
A kirándulások árai nem tartalmazzák:
2024.10.11 - 2025.05.09.
Honnan - Hová | Indulási idő: | Érkezési idő: |
Budapest (BUD) - Salalah (SLL) | 06:00 | 14:50 |
Salalah (SLL) - Budapest (BUD) | 16:00 | 20:25 |
Menetrendváltozás jogát a légitársaság(ok) fenntartják!
1. Hány átszállással juthatunk el Ománba?
Már Magyarországról is kényelmesen, közvetlen járattal is eljuthatunk Ománba az IBUSZ-szal, így az átszállás és a csatlakozási bonyodalmaktól nem kell tartani.
2. Kitől kérhetek segítséget az utazás megszervezésekor?
Az IBUSZ teljeskörűen utasai mellett áll, a foglalástól – beleértve a repülőjegyet és a szállást is – egészen a kint tartózkodás idejéig. Fakultatív programjainkon telepített magyar nyelvű idegenvezetőt biztosítunk. A foglalásban és a szervezési kérdések pontosításában kollégáink készséggel segítenek.
3. Milyen típusú szállásokat kínál az IBUSZ?
4-5 csillagos szállodákban helyezzük el utasainkat, amelyeknek többsége közvetlenül a tengerparton található. A legtöbb ajánlatunk all inclusive, magas színvonalú szolgáltatásokat kínál annak érdekében, hogy a pihenésre szánt idő valóban pihentető legyen.
4. Van lehetőség egy személyre foglalni?
Természetesen van lehetőség. Ebben az esetben, kérjük, vegye fel kapcsolatot az IBUSZ munkatársaival!
5. Milyen az általános biztonsági helyzet Ománban és milyen intézkedéseket tesz az IBUSZ az utazók biztonsága érdekében?
Omán a magyar Külgazdasági és Külügyminisztérium által a IV. biztonsági besorolási kategóriába, azaz alacsony biztonsági kockázatot jelentő országok és térségek kategóriájába tartozik. Nem kell számolni terrorfenyegetettséggel, Omán nem tartozik a terrorista szervezetek célországai közé. Az ország utcai közbiztonsága kiváló. Az IBUSZ figyelemmel kíséri a helyi biztonsági helyzetet és a turista beutazásra vonatkozó szabályokat. Az utazók biztonsága érdekében a helyi hatóságokkal és szakértőkkel folyamatos együttműködésben dolgozik.
6. Milyen érvényes okmányok szükségesek a kiutazáshoz?
Az országba történő belépéshez érvényes magánútlevél szükséges. Elvárt érvényessége az országból való kilépés után számított minimum 6 hónap. Nem elegendő az utazáshoz az idegilenes útlevél, személyigazolvány, autóvezetési engedély, anyakönyvi kivonat vagy más egyéb személyes okmány sem. Kiskorúak csak szülői kísérettel és szintén érvényes útlevéllel léphetnek be az országba.
7. Szükséges-e utasbiztosítást kötni?
Az Ománba utazóknak utazási egészségbiztosítás kell kötni, mert – a kiemelten sürgős esetek kivételével – az egészségügyi ellátás a külföldiek számára térítésköteles és az előzetes számla kifizetéséig nem látják el a beteget.
8. Szükséges-e vízum Ománba?
Magyar állampolgárok maximum 14 napos időtartamra vízummentesen utazhatnak be az országba, feltéve, ha rendelkeznek oda-vissza útra szóló repülőjeggyel (amennyiben szárazföldi határon történik a határátlépés, nem szükséges), szállásfoglalással és egészségügyi biztosítással.
9. Milyen pénzt fogadnak el az országban?
Hivatalos pénznem az Ománi Riál (OMR). Szállodákban, nagyobb forgalmú helyeken USA dollárt (USD) és az Eurot (EUR) is elfogadnak, készpénzes fizetésre OMR-ben és USD-ben van lehetőség. Az országban elterjedt a hitelkártyák használata is. Ománban csak a 2013 és az azutáni kibocsájtott USD címleteket fogadják el.
10. Az év melyik időszakában érdemes Ománba utazni, milyen időjárásra lehet számítani?
Omán éghajlata általában száraz és forró, nyáron a déli órákban a hőmérséklet 45-50°C közötti, a téli hónapokban az átlaghőmérséklet napközben 25°C. A páratartalom minden évszakban igen magas. Az utazásra leginkább ajánlott időszak a novembertől áprilisig terjedő időszak.
11. Milyen kulturális, vallási szokásokra kell figyelni Ománban?
Ománban fontos a tisztelet, valamint a muszlim hagyományok betartása. Öltözködés esetében is ajánlott a visszafogottság. Fürdőruha, bikini használata csak a turisták által látogatott tengerpartokon, illetve a szállodai úszómedencéknél elfogadott. Minden egyéb helyszínen vállakat fedő felsőrész és lábakat legalább térdig takaró nadrág – férfiak esetében is –, illetve szoknya viselete az elvárt. A mecsetekbe kizárólag fedett vállal, hajjal és térdet takaró öltözékben lehet belépni. Minden olyan helyen, ahol vegyes nemzetiségű közösség fordul meg – beleértve akár a bazársorokat is – szinten a visszafogott öltözködés az elvárt.
12. Lehet Ománban alkoholos italokat fogyasztani?
Az országban alkohol csak meghatározott helyeken szerezhető be és fogyasztható. Ezt nagyon szigorúan veszik. Tartsuk be az alkoholfogyasztás szabályait! Bizonyos helyeken és az IBUSZ szállodáiban szinte kivétel nélkül lehet alkoholt fogyasztani. Az all inclusive ellátásnak a része, az félpanzios szállodában külön térítés ellenében, a városi szállodában pedig a szobában lehet alkoholt fogyasztani.
13. Befolyásolja az ománi nyaralást a böjti hónap, a Ramadán?
A böjti hónap, a ramadán idején hajnaltól kora estig nyilvános helyen nem ajánlott étel és ital fogyasztása, valamint a dohányzást is ajánlott kerülni. 2024-ben a ramadán várhatóan március 10-én, vasárnap napnyugtakor kezdődik és április 9-én, hétfőn napnyugtakor ér véget.
A Hawana komplexumtól kapott tájékoztatás alapján a hozzájuk tartozó szállodák (Fanar Hotel & Residences, Rotana Hotel Salalah) esetében a vendégek az all inclusive ellátást a Ramadan ideje alatt, (március 10-április 11. között) az alábbiak szerint vehetik igénybe.
14. Kötelező-e a Covid-19 védőoltás, illetve bármilyen más egyéb oltás?
Az Omán Szultánság jelenleg nem teszi kötelezővé a Covid-19 védőoltást, sem a PCR-tesztet a beutazáshoz. Az egészségügyi ellátás színvonalas, de utas- és egészségbiztosítás kötése ajánlott. Utazás előtt az alábbi védőoltások felvétele ajánlott, de nem kötelező:
15. Hogyan lehet közlekedni az országban?
Ománban kezdetleges a tömegközlekedés. Az ország úthálózata egyébként kiváló, saját gépjárművel, taxival, bérsofőrrel és bérelt autóval lehet közlekedni. Gyakoriak azonban a kisebb közúti balesetek, ezért érdemes körültekintően vezetni. Az útjelzések és a közlekedési szabályok jobbkormányos rendszerhez igazítottak. A sivatagi kirándulásokat érdemes nem egyénileg, hanem szervezett csoportban, helyismerettel rendelkező vezető segítségével megtenni. Fontos a megfelelő felszerelés is: megfelelő ruházat, GPS, elegendő mennyiségű üzemanyag és ivóvíz bekészítése.
16. Ománban használható-e a magyar vezetői engedély?
Az EU logóval ellátott magyar vezetői engedélyt, illetve a nemzetközi vezetői engedélyt korlátozás nélkül elfogadják.
17. Milyen higiénia szempontokat érdemes betartani, fogyasztható-e például ivóvíz?
A városi ivóvíz minősége eltérő lehet. Fogyasszunk inkább palackozott vizet, ezzel is minimalizálva az esetleges megbetegedések kockázatát. A nagyobb szállodákban, éttermekben nagy gondot fordítanak a higiéniára, de tegyük meg, amit lehet, például mossunk rendszeresen kezet, bő vízzel, szappannal. Utcai étkezés esetén válasszunk tisztábbnak tűnő helyeket vagy csomagolt élelmiszereket.
18. Gasztronómiáját tekintve mire lehet számítani, milyen típusú ételek jellemzőek az ománi konyhára?
Az ománi konyha gazdag és változatos. Ételeik gyakran tartalmaznak húst vagy halat, valamint rizst. Jellegzetességük a shuwa és a biryani. A helyi ételek jellemzően gazdagon fűszerezettek, a kebab és a grillezett húsok is igen népszerűek. Különleges lepényeik, kenyereik is nagyon finomak. A tengeri ételek változatosan jellennek meg a konyhájukban. Desszertekben is igen széles a kínálat, amelyek különleges fűszerpárosításokkal és alapanyagokkal készülnek, például a mandula és a rózsavíz felhasználása nagyon gyakori alapanyag édességeikben.
19. Lehet-e drónt használni Ománban?
Az országba történő drón bevitele engedélyköteles, magáncélú használata tilos! Kereskedelmi célú használat esetén is külön engedélyt szükséges kérni. A drónok engedély nélküli használata akár 1 éves börtönbüntetést és 10 000 OMR pénzbüntetést vonhat maga után.
20. Hogyan alakul a boltok, üzletek nyitvatartása Ománban?
A hivatalos időszámítás az országban a hijri, de általában a Gergely naptár szerinti időszámítást is feltüntetik. A ramadán és a hajj (zarándoklat) alatt az üzleti élet, az ügyintézés lelassul. Az ezeket követő 3 napos eid ünnep alatt jellemzően zárva tartanak a hivatalok és a legtöbb üzlet is. A munkanapok és a hétvége eloszlása is eltérő: a munkanapok vasárnaptól csütörtökig tartanak, míg munkaszüneti napoknak a péntek és a szombat számít. Időeltolódással is számolni kell, ez azonban eltérő az európai téli és nyári időszámítás miatt. Utazás előtt erről is érdemes tájékozni.
21. Mennyire gyerekbarát hely Omán?
Az omániak általában kedvesek és vendégszeretőek. Az ország számos látnivalót tartogat, amely egy gyerek számára is érdekes lehet: hosszú tengerpartok, kalandos sivatagi élmények, vidámparkok, különleges természeti látnivalók. Összességében gyerekbarát ország, de fontos hangsúlyozni, hogy a hagyományok betartását és a tiszteletet a gyerekektől is elvárják. Az IBUSZ munkatársai abban is segítséget tudnak nyújtani, hogy milyen gyerekbarát programokat, illetve szálláshelyet érdemes választani.
Ománi Szultánság
A nemzetközileg ismert hitelkártyákat szinte mindenhol elfogadják. Az ország fizetőeszköze az ománi riál 1 EUR kb. 0,44 OMR.
Arab, általánosan beszélt idegen nyelv az angol és a német.
Magyar állampolgárok oda-visszaútra szóló repülőjegy (amennyiben szárazföldi határon történik a határátlépés, nem szükséges), szállásfoglalás és egészségügyi biztosítás birtokában 14 napos időtartamra vízummentesen utazhatnak az országba. Az utazáshoz Magyar állampolgárok részére útlevél szükséges, ami Ománból történő hazautazás után még legalább 6 hónapig érvényesnek kell lennie. Bővebb információkért kérjük, hogy forduljanak az Ománi Szultánság bécsi nagykövetségéhez.
betegség-, baleset- és poggyászbiztosítás kötése kötelező
220/240 V. Ománban G típusú konnektor használnak, ezért átalakító szükséges. A szállodákban korlátozott számban USB csatlakozó és európai szabvány is található.
Májustól szeptemberig rendkívül magas páratartalmú levegő és 40 c körüli hőmérséklet uralkodik az ország nagy részén; csak a keleti parton és a hegyekben hűvösebb az idő. Az évi többi részén 25 c körüli a hőmérséklet, ilyenkor azonban megerősődik a szél.
Kötelező védőoltás nincs, ajánlott oltások: hepatitis A és B. Csapvíz fogyasztása nem ajánlott, csak palackozott víz fogyasztása engedélyezett! További információ a www.oek.hu oldalon.
+3 óra
A csomagjaikat a budapesti repülőtéren végig fel tudják adni, azokat legközelebb Salalahban látják viszont, így ajánlatos mindent, amire a hosszú út alatt szükségük lehet, a kézipoggyászba csomagolni. A kézi poggyászba ne csomagoljanak szúró eszközt (pl. körömreszelő), fegyvernek látszó tárgyat, folyadékot (maximum 100 ml engedélyezett lezárható, átlátszó műanyag tasakban). Gyógyszer esetén orvosi igazolás szükséges!
A feladandó poggyász súlya max. 21 kg/ fő (személyenként max. 1 poggyász adható fel), a csomag mérete max. 158 cm (hosszúság + szélesség + magasság együttesen), a kézipoggyászé max. 8 kg/ fő lehet, amelynek mérete 55 x 25 x 35 cm. Kézipoggyásznak számítanak: kézitáska, aktatáska, kamera, laptop vagy bármely, akár kisebb méretű táska. Amennyiben a kézipoggyásza súlya vagy darabszáma meghaladja az engedélyezett keretet, a súlykeretet illetve az engedélyezett darabszámot, poggyászként fel kell adni. Amennyiben így túlsúly keletkezik, túlsúlydíjat kell fizetni. Díjmentesen feladható poggyász: 21 kg/fő (a szabad súlykeret összevonása a járatainkon technikai okok miatt nem lehetséges díjmentesen. Tehát 2 vagy több fő csak akkor pakoljon 1 db 21 kg-nál nehezebb bőröndbe, ha a túlsúlydíjat hajlandók kifizetni, ha nem, akkor vigyenek fejenként 21 kg-nál könnyebb poggyászokat). a
Az Ománi Szultánságban a pihenőnapok (hétvége) pénteken és szombaton vannak, a munkanapok vasárnaptól csütörtökig tartanak. Bár Omán egy nagyon liberális ország, mégis vannak rendelkezések melyek a turistákra is vonatkoznak. A tengerparton, medencéknél a monokini viselését valamint a nudizmust tiltják. A országban az alkoholfogyasztás engedélyezett, de 15:00 és 18:00 óra között alkohol értékesítése, valamint felszolgálása a szállodákban sem engedélyezett.
Étkezés, italfogyasztás: a szállodában a vacsorához a férfiaknak hosszúnadrág viselése kötelező. Az all inclusive ellátás keretében az italok mindegyike importált (kivéve a gyümölcsleveket). A borok általában Dél Afrikából, a sör Hollandiából, a vodka Finnországból és Oroszországból, a whisky az Egyesült Királyságból származik.
Weboldalunkon, plakátjainkon és egyéb hirdetéseinkben feltüntetett díjak az utazás meghirdetett programjában szereplő minden kötelezően fizetendő díjat tartalmaznak. A díjon felül -igény szerint- fizethető: fakultatív programok, vízumdíjak, valamint az útlemondási és utasbiztosítás (BBP)díja. |